Kapat

Rekabet Kurumu’ndan Sahibinden.com’a “Aşırı Fiyat” Soruşturması!

Anasayfa
Haber Rekabet Kurumu’ndan Sahibinden.com’a “Aşırı Fiyat” Soruşturması!

Rekabet Kurulu, Türkiye’nin en popüler seri ilan sitelerinden Sahibinden.com‘un “hakim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı” gerekçesiyle Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş. hakkında soruşturma açıldı!

Türkiye’nin en büyük ve en popüler “aracılık” vasıtasıyla alışveriş yapabilme olanağı sağlayan e-ticaret sitelerinin başında gelen Sahibinden.com ile ilgili son zamanlarda aşırı aidat” alındığına dair emlakçılar tarafından şikayetler olduğu söyleniyordu. Bu söylentilerinin devam ettiği şu günlerde Rekabet Kurumu, Sahibinden.com hakkında soruşturma açtığını duyurdu.

Rekabet Kurumu resmi web sitesinden Sahibinden.com soruşturmasını “Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş.’nin hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiası üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi ve belgeler ile yapılan tespitleri 04.05.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticareti A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-15/175-M sayı ile karar verdi.

Bilindiği üzere 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesi, hâkim durumun kötüye kullanılmasını yasaklamaktadır.sözleriyle duyurdu.

Bu soruşturmayla ilgili gelişmeleri ve sonuçları siz değerli okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir