Kapat

Instagram Hikayeler’e Müzik Ekleme Devri

Anasayfa
Sosyal Medya Instagram Hikayeler’e Müzik Ekleme Devri
Instagram Hikayeler’e Müzik Ekleme DevriInstagram Hikayeler’e Müzik Ekleme Devri

Instagram’a eklenen özellik ile artık Hikayeler’e sonradan müzik dahil edilebilecek.

Son dönemde gündemden düşmeyen ve neredeyse her gün yeni bir özelliğin duyurusunu yapan Instagram yapılan resmi açıklamayla beraber yeni bir özelliğin daha sahibi oldu. Bahsi geçen yeni özellikle uygulamanın kullanıcıları Hikayeler’de paylaştıkları video ve fotoğraflara müzik ekleyebilecekler.

Instagram Hikayeler’e Müzik Ekleme Devri

Fotoğraf ve videolara müzik dahil etmek için uygulamanın içerisindeki çıkartmaları kullanacağız. Buna ek olarak yalnızca iOS için yeni bir video veya fotoğraf çekimi yaparken, Superzoom ve Boomerang gibi kamera formatlarına ek olarak Müzik formatı da kullanılabilecek. Kullanıcılar müzik eklenen bir hikaye açtıklarında müzik otomatik başlayacak ve şarkının, sanatçının adının gözüktüğü bir çıkartma ekranda olacak. İlk aşamada, yalnızca belirli ülkelerde kullanıma açılan Hikayeler Müzik özelliği, yakın bir tarhite tüm dünya ülkelerinde kullanımda olacak.

Bunun dışında ekstra bir bilgi verelim. Instagram tarafından verilen bilgilere göre Hikayeler özelliği 400 milyondan fazla insan tarafından kullanılıyor. Firma geçtiğimiz hafta 1 milyar kullanıcıya ulaştığını da duyurmuştu. Facebook’un çatısı altında çalışmalarına devam eden Instagram, Facebook’un düşüşte olduğu dönemde öne çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir