Kapat

Google’dan Kıble Bulma Uygulaması Kullanıma Sunuldu!

Anasayfa
Haber Google’dan Kıble Bulma Uygulaması Kullanıma Sunuldu!

Dünyanın en popüler arama motoru devi Google‘ın yepyeni uygulaması Kıbleyi Bul isimli uygulaması GPS uydu sistemi sayesinde Kıble’yi bulduğunuz gibi kıble ile aranızdaki mesafeyi de kolayca öğrenebilirsiniz.

Google’ın müslümanlar için kullanıma sunduğu Kıbleyi Bul uygulaması sayesinde kullanıcılar bulundukları ortama göre kıblenin nereye öğrenirken kıble ile aralarındaki mesafeyi de kolayca tespit edebilmektedir. Söz konusu uygulama olan Kıbleyi Bul hizmeti hem akıllı telefonlar ile hem de bilgisayarda kullanabilme olanağı sağlıyor. Herhangi bir internet bağlantısı sayesinde akıllı telefonlardaki GPS sistemiyle çalışıyor.

Mobil olarak kullanılabilen uygulamanın yanı sıra Web‘den de erişebilme olanağını sunmaktadır. Böylelikle bulduğunuz yerden Kabe arasındaki mesafeyi de sizlere sunabiliyor. Yayına alınmasının hemen ardından kullanıcıları olağanüstü bir şekilde mutlu etmiş gibi görünüyor.

Google’ın Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölge sorumlusunun yapmış olduğu açıklamaya göre “Ramazan ayında kullanıcılar buna benzer uygulamalara ihtiyaç duyması nedeniyle Google’ın böyle bir hizmet geliştirerek hayata geçirdiğini” söyledi.

Google‘ın oldukça kolay bir kullanıma sahip uygulamasını kontrol edip denemek için Burayı tıklayarak Kıbleyi Bul hizmetin bağlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir