Kapat

BlackFly Tanıtıldı! Uçan Araba

Anasayfa
Otomobil BlackFly Tanıtıldı! Uçan Araba
BlackFly Tanıtıldı! Uçan Araba

Kanada merkezli bir firma olan Opener, BlackFly uçan arabasını tanıttı. Firma, bu araçla uçan araba sektörüne hızlıca adapte olarak, rakiplerine göz dağı vermek istiyor.

Airbus, Volvo, Toyota, Uber ve birçok firma, uçan araba sektöründe rol oynamak için büyük bir rekabet içerisindeler. Bu şirketlere ek olarak startup firmaları da bu sektörde pay sahibi olmak istiyor. Bu firmalardan biri de BlackFly adındaki aracı tanıtan Opener firması oldu.

Bir kişilik kapasitesi bulunan uçan araba, 40 km yol gidebiliyor hem de 100 km hıza ulaşarak. Kontrolü oldukça kolay bir joystick ile yönlendirilen aracın kullanımı için bir eğitim görmeniz gerekiyor fakat kullanmak için pilot lisansı almanız gerekmiyor.

Aracın her iki kanadına da eklenen tahrik sistemi, bir problem yaşandığında güvenli bir şekilde iniş sağlanması için tasarlanmış. BlackFly, hem suya iniş yapabiliyor, hem de sudan kalkış yapabiliyor. Aracın en büyük özelliği yalnızca 30 dakikada tam şarj olması ve geldiği yere otomatik dönüş rotası çıkartabilmesi.

Opener firması, BlackFly modeli için fiyat konusunda açıklama yapmadı. Ancak yabancı haber kaynaklarına göre bu aracın fiyatı spor otomobillerin fiyatlarına yakın bir seviyede olacak.

Google’ın kurucu ortaklarından Larry Page’in bu firmanın destekçileri arasında olduğunu da ekleyerek, haberimizi sonlandıralım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir