Kapat

WhatsApp’a Yepyeni 3 Özellik Getiren Güncelleme Yayınlandı!

Anasayfa
Haber WhatsApp’a Yepyeni 3 Özellik Getiren Güncelleme Yayınlandı!

Dünyanın en büyük sosyal ağ şirketi Facebook‘un bünyesinde barındırdığı popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘a dün gelen güncelleme ile yepyeni 3 özellik kullanıcılara sunuldu!

Genel olarak dünyada en popüler mesajlaşma uygulaması olarak kabul gören WhatsApp‘a yepyeni bir güncelleme geldi. iOS işletim sistemi kullanan iPhone ve iPad‘ler için yayınlanan 94 megabyte’lık 2.17.30 sürüm güncellemesi ile uygulamaya çeşitli özellikler ile zenginleştirildiği görülmektedir.

Yeni gelen güncellemede en dikkat çeken ve en işlevsel özelliğin yeni cevaplama kısayolunun olduğunu söyleyebiliriz. Son güncellemeyi yaparak güncel WhatsApp kullanan kullanıcılar, mesaj geldiğinde cevaplamak istediğinde bildirim ekranında mesajı sağa doğru kaydırdığında hızlı bir şekilde cevap verebilecek. Bu sayede mesajın üzerine tıklayıp cevapla butonunu basma gereksinimi ortadan kaldırılmış oluyor.

Bir diğer yenilik ise WhatsApp‘tan fotoğraf gönderirken fotoğraflarınıza renkli filtreler ekleyebilme özelliği geldi. Böylelikle fotoğraf, video ve GIF medya dosyalarını gönderirken ekranı yukarıya kaydırmanız durumunda filtre menüsü karşınıza geliyor. Buradan da istediğiniz filtreyi göndereceğiniz fotoğrafa kolayca uygulayabiliyorsunuz.

 

Güncelleme ile gelen son özellikse toplu fotoğrafların arka arkaya gitmesinden dolayı arada bazı fotoğrafları atlayan kullanıcıları sevindirecek cinsten bir yenilik. Bu özellikte toplu halde gönderilen fotoğraflar otomatikman gruplandırılıyor. Böylelikle hem ekranda yer kaplamıyor hem de arada kalan fotoğraf derdiniz olmuyor. Bu bahsettiğimiz güncellemeler iOS‘taki WhatsApp‘a gelen güncellemelerdir. Android kullanıcıları için güncelleme gelecek belli değil, fakat WhatsApp çok zaman kaybetmeden Android platformunda da bu özelliklerini yayınlamak için hazırlıklarını sürdürdüğünü düşünmekteyiz. Gelişmeleri Bi Teknolog ile takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir