Kapat

Microsoft’un Yeni Oyun Konsolu Xbox One X’in Fiyatı Belli Oldu!

Anasayfa
Haber Microsoft’un Yeni Oyun Konsolu Xbox One X’in Fiyatı Belli Oldu!

Xbox One X‘in teknoloji marketlerdeki yerini almasını sabırsızlıkla bekleyen oyun severlere kötü haber ; Microsoft Xbox One X oyun konsolunun fiyatı 499 $ olarak satışa sunulacak!

Dünyaca ünlü teknoloji devi Microsoft’un çok uzun zamandır üzerinde çalıştığı hatta Project Scorpio ismi ile çalışmalarını gizlediği Xbox One X, Microsoft‘un E3 2017 etkinliğinde duyuruldu.

Kullanıcılara sunulan oyun konsolunun en büyük özelliği 4K / 60 FPS oyun desteği sunabiliyor. 499 dolardan satışa sunulacak olan Xbox One X için bir çok oyuncunun beklediğinden yüksek bir fiyat, çünkü Daha önceki oyun konsolu Xbox One S‘nin 249 dolara düşeceğini de düşünürsek gerçekten fiyatı biraz tuzlu.

E3 2017‘de tüm özelliklerinin ayrıntılı bir şekilde tanıtıldığı Xbox One ve Xbox One S‘ye göre bir çok avantajı var. 7 Kasım 2017 tarihinde piyasa sürüleceği açıklanan Xbox One X‘in 12 GB GDDR5 belleği ve 6 Teraflop işlemci gücüyle kullanılıyor. Donanım özelliklerine baktığımızda Xbox One‘a göre % 30 daha iyi bir işlemci performansı olacağı görülüyor. 2.3 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli AMD işlemciden güç alacak olan konsol 1.17 GHz hızında çalışan 6 teraflop GPU destekleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir