Kapat

Huawei Mate 20 Pro ile İlgili Yeni Bilgiler!

Anasayfa
Haber Huawei Mate 20 Pro ile İlgili Yeni Bilgiler!
Huawei Mate 20 Pro

2018’in üçüncü çeyreğinden sonra üst segment akıllı telefon modelleri arasındaki rekabet daha da artacak. Merakla beklenen Huawei Mate 20 Pro, iPhone 11 Plus ve Galaxy Note 9 tüm gözleri üzerlerine çekecek. Bu cihazların çıkış tarihleri yaklaştıkça yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

Huawei Mate 20 Pro modelinin ekranı ile igili bir rapor karşımıza çıktı. Güney Koreli bir site olan ET News’in interent sitesindeki habere göre firma, esnek OLED ekranlara yaptığı yatırımların karşılığını Huawei Mate 20 Pro modeliyle birlikte alabilir. Firma geçtiğimiz yıldan bu zamana kadar Çin’de esnek OLED ekran üretiminin lider şirketlerinden BOE’ye yatırım yapıyor.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro Konsept Tasarım

Huawei için esnek OLED panel üretimi yeterince verimli bir seviyeye gelemedi. Fakat bu durum Mate 20 Pro ile birlikte değişiklik gösterebilir. Tıpkı Mate RS Porsche Design modelinde olduğu gibi ekrana gömülü parmak izi okuyucu ve kavisli bir ekran, Mate 20 Pro’yu en üst düzey telefonlar arasında ilk sıraya yerleştirebilir. Kirin 980 işlemcisinin tercih edilecğei Mate 20 Pro modelinde P20 Pro’da olduğu gibi üç adet kamera yer alacak.

Huawei’in yakın bir dönemde rakip firma olan Samsung’dan esnek OLED ekranlar satın alındığı da biliyor. Bu ekranların Honor Note 10 modelinde kullanılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir