Kapat

33 Yıl Sonra Microsoft Not Defteri Güncellendi!

Anasayfa
Haber 33 Yıl Sonra Microsoft Not Defteri Güncellendi!
33 Yıl Sonra Microsoft Not Defteri Güncellendi!

Microsoft’un en fazla kullanılan araçlarından olan Not Defteri, 33 sene sonra yeni bir özelliğe sahip oldu. Detaylar haberimizde.

Windows 1.0’ın 1985 senesinde piyasaya çıkmasının ardından Microsoft Not Defteri, işletim sisteminintemel parçalarından biri oldu. Temel yapısı sayesinde neredeyse tüm Windows kullanıcılarının kullandığı araca 33 senedir bir özellik eklenmemişti. Geçtiğimiz haftalarda gelen güncelleme ile Note Defterine yeni özellikler dahil edilid.

Microsoft’un bu senenin başında Windows, Linux ve Mac’te yaratılan metin dosyalarının eşit şekilde desteklenmesi için çeşitli satır sonu stilleri eklenmişti. Windows 10, 17713 sürümüyle Not Defteri’ni daha modern hale getirecek bazı özellikler eklendi. Değiştir ve bul özelliğini kullandığınız zaman bundan sonra aradığınız kelimleri vurgulanmış olarak göreceksiniz.

Not Defteri’ni çok daha kullanıcı dostu bir hale getiren özellik ise dökümanlara yakınlaşabilme özelliğinin eklenmesi oldu. Bunların dışında durum çubuğu artık Not Defteri’nin altında görülebiliyor. Büyük dosyaların rahatlıkla açılmasını sağlamak için performans iyileştirmeleri de alan uygulamada “Ctrl-Backspace” kombinasyonu ile kelime silebiliyorsunuz. Buna ek olarak dosya kaydı yaptıktan sonra yaptığınız ayarlar da artık korunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir